19 годишен тракторист повреден во сообраќајкатa во Костурино која го блокираше патот кон Валандово

2382

Попладнево онешто после 17 часот на патниот правец Струмица-Валандово во населеното место Костурино се случила сообраќајка во која учествувале трактор и патничко моторно возило, заради што сообраќајот на патот кон Валандово беше во прекин околу два часа

Во сообраќајката како што соопштија од полицијата учествувале патничко моторно возило марка ,,опел корса’’ управувано од 67 годишен жител на Јосифово валандовско и трактор марка ,,ИМТ’’ упрауван од 19 годишно момче од Костурино. Во сообраќајката со тешки повреди се здобил трактористот кој веднаш бил префрелн во струмичката болница а увид извршила екипа од Полициската станица од Струмица

Поради сообраќајката во населеното место Костурино сообраќајкот на патот Струмица- Валандово беше во прекин во периодот од 17,30 до 19,30 часот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.