14 лица не го почитувале синоќешниот полициски час во Југоистокот, 7 приведени – информира СВР Струмица

1728

Ноќта меѓу 24 и 25 март за време на полицискиот час, 14 лица од Југоистокот ги прекршиле прописите и наредбите на Владата за забрана за движење, информираше СВР Струмица кој го покрива овој регион. Како што стои во нивната информација за овој период за кој важат измените за забрана за движење, истата ја прекршиле едно лице над 67 годишна возраст и 13 други граѓани кои не се придржувале кон одредбите

Станува збор за 7 лица кои биле затекнати надвор од своите домови на подрачјето на Полициска станица Струмица, 4 на подрачјето на Полициска станица Радовиш, 2 од Валандово и едно лице од Гевгелија.  Како што стои во информацијата од СВР Струмица во просториите на полициските станици приведени се седум лица

Од почетокот на воведувањето на забраната за движење или полицискиот час во изминативе два дена од Југоистокот го прекршиja вкупно 26 лица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.