Џио Струмица со две пријателски победи против албанскиот Ерзени, три победи за една недела

1313

Одбојкарите на Џио Струмица и во вториот пријателски меч против албанскиот состав Ерзени забележа победа. Во спортската сала Парк струмичани викендов одиграа два тест меча против лидерот во албанското одбојкарско првенство Ерзени Шијак против кои забележаа победи  со резултат од 3:1 во сетови.

Ова беа последните контроли пред продолжетокотна на на првенството. Ова недела Џио Струмица одиграа три пријателски, една во Солун Грција и две на домашен терен. Во сите три меча забележаа победи.

Џио Струмица за пролетниот дел од првенството се засили со тројца играчи. Целта им е да ја одбранат двојната круна од последната сезона. Најголема пречка им е Вардар кој ја држи лидерската позиција по есенскиот дел од шампионатот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.