Џио Струмица на чекор до титула, славеше во Кичево и во четврток во Парк ќе игра за Шампионскиот пехар

1596

Одбојкарите на Џио Струмица забележаа лесна и убедлива победа од 3:0 против Шутова во Кичево и веќе имаат скор од две победи на своето конто за освојување на шампионската титула. Во четврток во салата Парк играат уште еден меч и доколку струмичани слават тогаш ќе го кренат и Шампионскиот пехар

,,Порасна денот!  Брза победа од 0-3! Сите во четврток во Спортската сала Парк во 19 часот да ја заокружиме оваа сезона со одбрана на титулата’’, напишаа од ОК Џио на својата ФБ страна

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.