Џио Струмица на чекор до ново Шампионско финале, во Парк совладан Вардар

1722

Џио Струмица славеше против Вардар во првиот полуфинален меч од одбојкарскиот плеј офф и му фали уште една победа за ново Шампионско финале за нова титула.

Во салата Парк одбојкарите од Џио Струмица славеа со 3:1 во сетови. Вардар од Скопје покажаа ,,заби’’ но немаа сили за изненадување.

Џио Струмица  поведе со 2:0 во сетови 25:16 и 25:22, по што следуваше мало опуштање кај четата на Васко Михаилов а сето тоа го казни Вардар кој го доби третиот сет (22:25)и намали на 2:1.

Токму четата на Михаилов, составена од младите Илиев и Наков, искусните Урдов и Николов и одличните Ричлиеви не дозволија мечот д аима продолжение и добивајки го четвртиот сет со 25:23, ја оствари првата победа против Вардар

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.