Џио и со ,,резервите’’ лесно против Лирија, следната недела уште еден меѓународен натпревар

1116

Одбојкарите на Џио Струмица забележаа лесна победа против тетовска Лирија во рамките на 4 коло од втората натпреварувачка фаза. На домашен терен бранителот на двојната круна славеше со 3:0 во сетови во кој меч шанса добија и играчите од резервнито состав. Ова е 10 та победа на избраниците на Кире Ричлиев од Струмица со која остануваат на втората позиција од каде најверојатно ќе влезат во Плеј офф трката за разигрување за Шампионската титула.

Струмичкит прволигаш паралелно со првенствените настапи а во функција на подигнување формата во финишот од шампионатот игра и меѓународни пријателски мечеви. Оваа недела беа во Бугарија каде играа со Пирин од Разлог а престојната недела во пресрет на дуелот со Универзитет Тетово одат во Србија на пријателски меч во Ниш

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.