Ќе се поставува улично со 15 лед светилки на улицата од Глобал до Народна техника во Струмица

762

До крајот на годинава се очекува да се постави улично осветлување на улицата 4 јули од пресекот со Васил Сурчев до пресекот со Братство Единство или поконкретно од Глобал до Народна техника. ЈП Паркиралишта објави тендер за инсталација на улично осветлување на овој потег за околу 31 илјади евра а до крајот на месецов треба да биде позната фирмата која че го постави уличното

Според објавената техничка спецификација на овој потег треба да бидат поставени 13 столбови со 15 лед светилки кои треба да бидат инсталирани на едната страна од улицата. Истите треба да бидат високи по 9 метри.

Заинтерисираните економски оператори ќе мора да исполнат одредени услови и да достават потврда дека поседуваат лиценца Б за изведба на градби од втора категорија a набавката ќе ја добие онаа фирма која ќе достави најниска цена во понудите.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.