Љубе Шопов најсреќен во Струмица – го извлече крстот од осветените води (фото)

1743

Голем број верници присуствуваа на осветувањето на водите во Струмица а 20 тина момци влегоа во осветените води на базенот ,,Аквариус” за да го извлечат крстот. Најсреќен и најбрз меѓу нив беше Љубе Шопов од Струмица кој неколку пати скокал по крстот но годинава имаше среќа

,,Ме исполнува овој празник. Не ми е првпат да скокам по крстот. На сите верници им посакувам среќа и здравје ова година,, кажа Шопов кој доби повеќе подароци

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.