ЈП Плаваја ја чистеше дивата депонија кај полигонот во Радовиш а изврши и сезонско катрење на дрвјата

317
Денеска по повод почетокот на пролетта и денешниот светски ден на водите денес беше спроведена акција за чистење на дивата депонија кај полигонот во Радовиш.
Екипи на ЈП Плаваја работеа на собирање на сметот и другиот отпад кои несовесни граѓани го фрлале на оваа локација каде што во близина е резервоарот за вода, а исто така овде се одржуваат обуки за младите лица кои полагаат возачки испит.
Паралелно екипи на ЈП „Плаваја„ и ТППЕ Радовиш ги отстрануваат дрвјата и гранките кои претставуваат опасност за граѓаните и нивните домови. Исто така се врши уредување на паркот на ридот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.