Јордан Митев среде Милано запеа ,,За тебе” и сними видео запис а во Македонија снима спот за новиот сингл ,,Роден крај”

7218

Јордан Митев деновиве го промовираше спотот за песната ,, За тебе” кој што го снимаше во Милано – Италија. Станува збор за авторска песна која поодамна ја има направено Митев, но конечно доби и видео запис. Станува збор за хитовска песна во која Митев пее за моќта на љубовта и убавината. Во спотот освен Митев се појавува и девојка во црвен фустан ненаметлива а за која, според сценариото Митев пее. Како што дознаваме станува збор за девојка од радовишко Подареш која професионално ги одработила сетовите во Милано

Како што не информираше Митев за некој ден треба да излезе и уште еден спот. Станува збор за песнта ,,Роден крај” чија премиера се очекува со видео записот. За ова песна Јордан планира да сними видеа на неколку локации во Македонија по што влегува во монтажа

,, Овој викенд излегува уште една моја нова песна која ја насловив ,,РОДЕН КРАЈ”. Позади таа песна како и позади сите мои стојам јас самиот. Почуствував дека треба во моментов да напишам песна за родниот крај. Песната не ја локализирав бидејќи сакав секој да се пронајде во истата поради една едноставна причина. Секој човек си го сака сопственото родно место, барем јас така мислам и би требало да си го сака и почитува без разлика какво е. Тој што не си го сака коренот, тој што не си го почитува коренот е како дрво без корен, или вештачка ќитка. Колку и да е убава таа е вештачка,, вели Митев кој следната недела заминува на турнеја во Австралија каде ќе одржи десетина концерти а по месец и половина се враќа на европско тло

Еве го видео записот на Митев за песната ,,За тебе”

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.