Јордан Митев со промоција на спотот за новиот сингл ,,Наздрави за љубов, наздрави за среќа’’ кој го снимаше во Радовиш

3492

Јордан Митев викендов ќе го промовира  видеозаписот на новиот сингл ,, Наздрави за љубов, наздрави за среќа’’ снимен во радовишкиот ресторан ,,Тиамо Гарден,,  кој ќе биде дел од новиот албум што го спрема Митев кој  е еден од најбараните машки вокали во земјава и странство. Спотот се снимаше со ,,Арт продукција,,  и како што вели самиот Митев во спотот има повеќе статисти  кои ја пренесуваат пораката оти песната е за повеќе генерациии

,,Како и во претходните мои видеа секогаш се трудам да ја прикажам онаа поубавата страна, поубавите места во нашата држава. Затоа и овој пат одлучив заедно со мојата песна да се претстави и едно убаво симпатично катче од моето поднебје. Инаку во спотот имам доста статисти и неколку генерации, впрочем таква е пораката и целта на песната, за да во истата се пронајде секоја генерација,, вели Јордан Митев кој планира да снима уште еден видо запис за друга песна но надвор од државата.

Јордан овој период заради Велгиденските пости нема многу гостувања и концерти надвор од државата, па вели дека е фокусиран слободното време да го потроши со семејството, пријателите  но и време кога може да направи нова песна како автор. Сака во новиот албум на слушателите и неговата публика да понуди како и досега квалитетни песни во пресрет на неговиот музички јубилеј 15 години

,,Па оваа година планирам да направам секако уште неколку нови песни и конечно да го затворам мојот нов аудио албум кој треба да го одбележи веќе во следната година мојот јубилеј од 15 година постоење на фолк сцената,, вели Јордан Митев

Еве го видео записот..

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.