Јанев: Асфалтирани две улици во населеното место Пиперево, за кои приоритет дадоа самите граѓани

1108
Асфалтирани две улици во населеното место Пиперево, за кои приоритет дадоа самите граѓани. Изведувач на активностите е градежната компанија Пешо Инжинеринг.
Наредни населени места каде ќе се работи се Ангелци, Нова Маала, Доброшинци, Чанаклија, Седларци и Едрениково.
,,Овие улици се реализират со средства од буџетот на општина Василево а се од програмата за изградба на улици и патишта за 2020 година.
Истовремено се подготвува документација за објава на јавна набавка за изградба на улици од програмата за 2021 година кои ќе бидат изградени во текот на летниот период,, објави градоначалникот на Василево Марјан Јанев на својата ФБ страна

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.