Јавен повик за финансиска поддршка на дигитализацијата во компаниите

228

Комисијата за финансиска поддршка на процесите за дигитализација во компаниите како заедничо работно тело на Стопанската комора на Северна Македонија, Владата и Хелветас швајцарска интеркооперација со подружница во Скопје, распиша Јавин повик за финансиска поддршка на процесите за дигитализација во компаниите.

Како што информира Комората, со финансиска поддршка во одреден процент во имплементирањето на современите дигитални решенија – САП во македонските компании, градејќи концепт на „Интелегентно претпријатие” (Intelligent Enterprise), решенија кои ги следат најновите трендови на компаниите од сите дејности и се светилник во ерата на дигиталната трансформација, трите партнери ќе дадат свој активен придонес и силно ќе се влијаат на продуктивноста, на зголемување на ефикасноста, на вработувањата и ефективноста во бизнисот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.