Искусниот Шефки Арифовски назначен за нов шеф на стручниот штаб на струмичка Беласица

807

По заминувањето на Александар Стојанов од функцијата шеф на стручниот штаб на  Беласица, управата на клубот одлучи на ова позиција да го назначи Шефки Арифовски. Ова не е првпат Арифовски да ги предводи струмичките синобели.Т ој на ова позиција беше пред две сезони во 2020 тата  кога го замени Ване Милков  во септември .

,,Управата на ФК Беласица му ја довери функцијата шеф на стручен штаб на искусниот стратег. Повратникот Арифовски има богата фудбалска кариера, како играч, но и како тренер, каде бил предводник на ФК Хорозонт Турново, ФК Слога Југомагнат, ФК Борча Белград, Селектор на младински репрезентации на Македонија, ФК Кожуф,, стои во информацијата од ФК Беласица

Струмичка Беласица и следната првенствена сезона ќе се натпреварува во Втората лига откако на успеа во бараж мечот против Скопје да направи камбек во елитата а ова лето одбележи 100 години од постоењето на клубот

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.