Шампионско селфи – ОК Струмица 47&72 без пораз стаса до деветата Шампионска титула (ФОТО)

743

Одбојкарите на Струмица се старо нови Шампиони откако вечерва во финалната  серија по трет пат славеше над Шкендија од Тетово. Во спортската сала Парк во Струмица избраниците на Кире Ричлиев без никакви проблеми лесно и убедливо забележаа победа над тетовчани која им го донесе и деветиот пехар.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.