Шампионот Струмица убедлив против Јанта во Скопје, бод и за новајлијата Македонија Џио

769

Актуелниот шампион Струмица без многу тешкотии ги освои трите бода на гостувањето во Скопје кај Јанта. Со максимални 3:0 во сетови славеше победа оставајки им на домаќините само 37 поени. Без пораз струмичани се на врвот на табелата и несомнено се најголемите фаворити за одбрана на двојната титула

Новајлијата во шампионатот Македонија Џио не успеа да слави. Иако имаше водство од 2:0 во сетови против Дибра на свој терен неискуството си го направи своеот, но  впиша  бод од дуелот со Дибра Волеј

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.