Четкар од Струмица опен Фест – Со ваква позитивна енергија полесно ќе ја надминеме пандемијата (видео)

1639

Светски реномираниот гитарист Владимир Четкар приреди вистинско шоу со својот секстет на СОФ 2020. Во енергичните изведби на неговата авторска музика уживаа сите посетители.

„Во едно вакво многу специфично време направивме одличен концерт! Вечерва сè беше беспрекорно и сите бевме внимателни. Културните настани замреа и на уметници ни беше многу тешко да ја издржиме неколкумесечната пауза“, вели Владимир Четкар кој настапи на Струмица опен Фест

Вечерта посветена на џез музиката е еден од препознатливите и традиционални настани за оваа манифестација. Дел од џез вечерта беше и струмичкото трио во состав: Јасна Трпкова, Денис Кирчанов и Боби Ѓошиќ.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.