Четири лица од струмичко повредени откако излетале со возило од патот Берово – Струмица

665

Четири лица од струмичко се повредени откако синоќа со патничко моторно возило излетале од патот Берово – Струмица, соопшти МВР. Незгодата се случила на местото ,,Преведена” кога од засега сеуште непознати причини возачот изгубил контрола и излетал од патот. Сите четири лица биле префрлени во струмичката болница.

,,На 05.09.2021 во 20.40 часот во СВР Штип било пријавено дека на регионалниот пат Берово-Струмица, на место викано „Преведена“, патничко моторно возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки, управувано од И.Г.(39) од Радово, излетало надвор од коловозот. Во незгодата возачот и тројца сопатници Н.С.(37) од с.Просениково, М.А.(39) од Струмица и В.М.(37) од с.Добрејци, се здобиле со повреди констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Берово,, соопшти МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.