дома Вести Чадиковски реизбран за Претседател на ЗНМ – избран е нов УО, Надзорен...

Чадиковски реизбран за Претседател на ЗНМ – избран е нов УО, Надзорен и Совет на честа

353

ЗНМ го одржа редовното изборно собрание на кое како регистрирани медиумски работници со право на глас беа присутни 487.

За Претседател на ЗНМ е избран Младен Чадиковски со 275 гласови, Марјан Николовски освои 119 и Фиљана Кока 53 гласови, а неважечки ливчиња беа 11 од вкупно 458 гласа.

За членови на Управен одбор се избрани:
Анета Блажевска
Аслан Вишко
Сенат Зулбеари
Трајче Илиевски
Мишко Иванов
Маја Јовановска
Петар Клинчарски
Искра Опетчевска
Среќко Поповски
Ристо Тасев

За членови на Надзорен одбор се избрани:
Мефаил Исмаили
Роберт Коцев
Сеад Ризвановиќ
Горан Симоновски
Миомир Серафиновиќ

За членови на Совет на честа се избрани:
Саше Димовски
Огнен Јаневски
Мира Костиќ
Емилија Мисирлиевски
Игор Стефановски

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.