Црвена Звезда пресилна за пандевци кои беа рамноправни само 40 минути (видео од мечот)

1313

Академија Пандев претрпе пораз од белградска Црвена Звезда во Анталија Турција каде се наоѓа на подготовки за пролетниот дел. Избраниците на Дејан Станковиќ беа пресилен состав за струмичани кои беа рамноправни до 40 тата минута кога Павков го отвори резултатот а претходно Миловановиќ и Шаркоски имаа шанса да направат изненадување.

Црвена Звезда славеше со резултат од 5:0. Освен Павков мрежата на струмичани ја тресеа и Николиќ во 53 минута, Иваниќ во 71 и двата гола на Фалчинели во финишот. Официјалниот youtube канал на Црвена Ѕвезда вршеше пренос

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.