Цицмиловиќ го тестираше Денковски кој е пред потпис за Беласица

1690

Сратегот на струмичките сино бели Раде Цицмиловиќ на контролката со Кит Го го тестираше Христијан Денковски поранешниот младински репрезентативец на Македонија. За Беласица, Денковски одиграл речиси еден час и според информациите ги задоволил очекувањата на стручниот штаб на синобелите

Деновиве се очекува Денковски да одлучи дали  ќе направи трансфер во Беласица иако како што се дознава двете страни се многу блиску до потпис.

24-годишниот Денковски последен пат настапуваше во Малезија а беше дел од  португалски Фериоленсе, холандски Грониген, словенечки Триглав, но и  македонските клубови Вардар Работнички Пелсиер и Македонија ГП.

Денковски се очекува да помогне на Беласица да ја избегне опасната зона бидејки по есенскиот дел се последни на табелата. Во недела Беласица и гостува на Победа

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.