Центарот за професионална масажа и релаксација Вита од Струмица воведе Хиџама метода која носи доста придобивки

441

Центар за професионална масажа и релаксација Вита од Струмица воведе Хиџама метода за отстранување на токсините и другите токсични материи во крвта.Со ова методоа се отстранува вишокот киселина која се апосрбира во организмот.од која се зголемуваат нездравите црвени крвни зрнца и ја зголемува густината на крвта што доведува до послаба циркулација а добар дел од студиите покажуваат дека 70 % од болестите се предизвикани како резултат на недоволен дототк на здрава крв во органите. Станува збор за техника која му овозможува на телото да воспостави рамнотежа и баланс при што огромни се придобивките од истата.

,,Современата медицина ги потврдува придобивките од терапијата со хиџама, па дури и ја охрабрува практиката во лекувањето на одредени болести. Досега не се забележани несакани ефекти ниту пак нус појави од хиџамата но огормна е палетата на придобивки односно благодетите од ова метода која дава одлични ефекти при лечење на мигрена и акцини, Фибромиалгија, несоница, лечење на грчеви во мускулите навратот и грбот,го намалува холесторолот го подобрува протокто на крвта во мозокот го регулира крвнито притисок и менструалниот циклус но го подобрува и имунитетот,, велат од Центарот Вита

Хиџама третман може да закажете директнов во Центарот Вита кој се наоѓа на улицата Браќа Миладинови во Струмица или пак можете да закажете на 075-358-228

(kомерцијална објава)

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.