Хрватски Телеспорт: Пандев е неуништлив како тврдината Цареви Кули во Струмица

1463

,,Неговата ѕвезда бледее но нема да изгасне ни кога ќе ги закачи копачките на клин. Пандев на некој начин е како тврдината Цареви Кули која ја надгледува неговата Струмица иако стара и изгребана од забот на времето но неуништлив доказ за долговечноста и прилагодувањето во различни околности’’. Вака пишува хрватскиот спортски портал Телеспорт за струмичанецот Горан Пандев кој и во 38 година активно игра и постигнува голови.

Пандев ја отпочна својата 17 сезона во Италијанската Серија А. Во сите досега има постигнато голови а има и освеоно многу награди и пехари. Одигра 445 натпревари. Во текстот хрватскиот портал Телеспорт ги истакнува позначајните детали од неговата кариера, животот, родната Струмица. Напишаа дека и понатаму е прва виолина но и работник од позадина

Целиот текст може да го прочитате на овој ЛИНК.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.