Фудбалерот на Беласица Размоски со најдобар гол есенва според спортскиот портал Екипа (видео)

1049

Спортскиот портал Екипа направи мини анализа на есенската дел на прволигашкиот фудбалски шампионат, при што голот на Дарко Размоски за струмичка Беласица во дуелот со Работнички е прогласен за гол на полусезоната. Станува збор за гол постигнат во рамките на 13 тото првенствено коло во кое охриѓанецот Размоски постигна ефектен гол и донесе водство за својот тим.

Инаку мечот со Работнички заврши нерешено а Беласица есенската етапа од прволигашкиот шампионат ја заврши на последната позиција со само две победи и три нерешени исхода.

Потсетување на голот на Размоски а кој е иделниот тим според порталот Екипа, играч и тренер можете да прочитате ТУКА

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.