ФОТО: Ribella панел дискусија за здрави навики

804

Синоќа во градскиот парк во Струмица, во склоп на програмата на Струмица ОПЕН фестивал се одржа бесплатна панел дискусија. Гости на дискусијата беа д-р Александар Стојменов – специјалист по кардиологија и Даниел Трбогазов – фитнес тренер и инструктор по пливање.

Преку интерактивна и едукативна дискусија се обработија повеќе теми кои ги засегаат професионалните, но и рекреативните спортисти со акцент на исхраната и правилно затегнување.

Присутните добија вкусен и здрав намаз од покровителот Ribella.

Програмата продолжува вечерва од 21:00 часот со традиционалната Вечер на поезија.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.