Со детскиот новогодишен воз, почна програмата за дочек на 2023 година во Радовиш (ФОТО)

3132

Со тргнувањето на специјалниот детски новогодишен воз, Општина Радовиш денес и официјално ја започна Новогодишната програма за дочек на новата 2023 година.

,,Во деновите кои престојат, во организација на општина Радовиш и Центарот за култура „Ацо Караманов“ а во соработка со Рудникот Бучим како и општинските основни училишта и детската градинка, на граѓаните а особено на најмладите, ќе им биде понудена разновидна програма вклучувајќи го новогодишниот фестивал „Светол град“,, објави градоначалникот на Радовиш Ацо Ристов

Градоначалникот Ристов ги пречека првите патници на новогодишниот воз и им додели новогодишни подароци посакувајќи им многу среќа и здравје во новата 2023 година.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.