Фото: После полноќ пожар пеплоса семејна куќа во струмичко Пиперево – нема повредени

1030

Огромна матријална штета предизвика пожарот кој избувна синоќа во еден часот после полноќ во семејна куќа во населеното место Пиперево општина Василево. Изгорени се сите внатрешни простории и сета покуќнина а членовите на семејството кои во тој период спиеле успеале да се спасат од пламените јазици кои набрзина се прошириле по сите соби од спратот на домот.

Противпожарната единица од Струмица информираше дека во гаснењето на пожарот учествувале пет пожарникари со едно противпожарно возило. Во рок од еден час пожарот бил изгаснат кој зад себе направил пустош. Дополнително ќе се утврдуваат причината за тоа како настанал пожарот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.