Фото – Општина Ново село ги исчисти дивите депонии во атарот Колешино

1673

Општина Ново село заедно со комуналното претпријатие Комуна, деновиве почнаа да ги чисат дивите депонии. Акцијата започна од атарот на селото Колешино . Според најавите од општинските власти и во иднина ќе работат на расчистување на дивите депонии но апелираа и до граѓаните за поголема грижа за животната средина

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.