Фото од најдобрите спортисти и тренери на Струмица за 2020 во индивидуален и екипен спорт

1405

Согласно протоколите за заштита и превенција од вирусот ковид-19, во Домот на АРМ се одржа изборот и прогласување на најдобрите спротисти, тренери и екипи во индивидуалниот и екипен спорт – манифестација организирана од Сојузот за училишен спорт а под покровителство на општина Струмица. За изборот гласаа жири од спортски новинари и спротски работници откако клубов. На манифестацијата беа доделени и призанија на интернационалците Горан Пандев, Јани Атанасов, Никола Ѓорѓиев, Александар Љафтов и Ѓорѓи Ѓоргиев. Плакети добија и клубовите АК Академија Пандев за 10 годишен јублеј, СРД Шампион за 15 годишен јубилеј,ПД Еделвајс за 25 години постоење КК Фудо за 35, ПАОК Ентузијаст за 40 и општинскиот сојуз за училишен спорт за 40 годишен јубилеј. Признанија добија и спортските лекари Илија Стоилов, Стојан Бансколиев а постхумно плакета доби и Сандо Масев

( Владо Милев, Сара Велкова и Ѓорги Стоилов – најдобрите тројца спортисти)

(ОК Џио Струмица, ЖФК Тиверија и ФК Академија Пандев- трите најдобри екипи)

(Александра Ристовска, Ѓорги Стојчев и Даниела Велинска – најдобар тренер во млади категории)

(Кирил Ричлиев, Југослав Тренчовски и Димитар Пандев во чие име ја зема Ратко Макенаџиев- најдобри тренери)(ЖФК Тиверија младински, ФК Адакдемија Пандев пинери и ОК Џио Струмица младинци- најдобри екипи во млади категории)(Марко Алчевски на сликата Ѓорги Стојчев, Радица Велкова, Душан Ахтаров – најдобар млад спортист)(Борис Секулов, Александра Стојановска , Александар Делиовски и Љубица Андоновска – најдобар млад спортист во индивидуален спорт)

(Зоран Спасов, Атанас Василев и Димитар Лазарев најдобар тренер во индивидуален спорт)(Спасе Стојанов, Филип Мицевски и Ерен Есадоваски- најобар спортист во индивидуален спорт)

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.