Фото – Ловџиите од ,,Фазан’’ од Василево ја завршија сезоната со песна и оро и со многу награди !

1923

Ловното друштво ,,Фазан’’ од Василево со традиционалната ловечка вечер во ,,Мис Стон’’  ја заокружи  и го означи крајот на последната ловна сезона.  На присутните  гости  им се обрати првиот човек на ЛД ,, Фазан’’ од Василево Ице Стоев  кој им се заблагодари за нивниот ангажман за заштитата на дивечот, подобрување на условите за лов но и за постигнатите успеси во ловните дисциплини на турнирите на кои зеле учество. На присутните им се обрати и градоначалникот на  Василево  Марјан Јанев кој им укажа на членовите на Ловното друштво дека како општина  секогаш ќе се трудат да помогнат во реализацијата на нивните  предвидени  активности

ЛД ,,Фазан’’ од Василево организираше и богата лотараија во која беа доделени шест ловџиски полуавтоматски  пушки кои завршија кај ловџии во беровско, струмичко и радовишко. Беа доделени  повеќе парчиња бела техника но и други стотина награди од пријателите на ова ловно друштво кои се јавија како спонзори на ловечката вечер на која за забавата се погрижија членовите на групата ,,Мелос,,

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.