Фото и видео – Се одржаа иселеничките средби во Босилово, Зимбаков ги повика иселениците да инвестираат во родниот крај

1337

Синоќа на летната сцена во Босилово се одржаа Иселениничката средба која опстојува успешно цели девет години во ова општина. Се собраа иселеници од повеќе европски држави а градоначалникот Зоран Зимбаков кој ја покрена иницијативата за вакви средби во 2011 година им посака топло добредојде и ги повика да инвестираат во родниот крај или пак имаат познаници и блиски кои сакаат да вложат во земјава.

фото и видео Општина Босилово

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.