Фото – Горан Пандев тренираше со ,,пандевци’’ на стадионот што го гради а им се приклучи и арсеналецот Дејан Илиев

2751

Струмичкиот фудбалски интернационалец и капитен на македонската фудбалска репрезентација -Горан Пандев, денеска тренираше со фудбалерите на ,,Академија Пандев’’ на спортскиот комплекс што го гради. Заедно со голманот на Арсенал кој исто така потекнува од струмичката фудбалска школа – Дејан Илиев, беа гости на тренингот на Академијата која изминатава сезона испиша историја, освојувајки ја КУП титулата а обезбедија и настап во квалификациите на Лигата на Европа.

Двајцата струмички интернациоанлни по завршувањето на првенствените сезони во Италија и Англија се на одмор во родната Струмица. Иако се на одмор тие сепак го искористија слободното време да тренираат со Академија Пандев и да ја одржуваат кондицијата за сезоната која им претстои.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.