Фото – Горан Пандев со колеги од ФК ,,Џенова’’ делеа велигденски подароци на деца од Институтот Касилини

2260

Најдобриот македонски фудбалер и капитен на македонската репрезентација Горан Пандев, заедно со своите соиграчи од ФК ,,Џенова’’  Лазовиќ и Беса и менаџерот на тимот Марко Пелегри,  беа во посета на Институтот за грижа на деца ,,Џианина Касилини’’. Според информациите таму преставниците од клубот, се дружеа со децата и одговарааа на нивните лубопитни прашања поврзани со фудбалот. Паралелно им ги честитаа претстојните велигденски празници и им доделија  бројни подароци. Ова е вообичаена активност на клубот ,,Џенова’’,  во пресрет на големи празници да се посетуваат одредени институции и се носат подароци на најмладите од овој град.

,,Секогаш со задоволство доаѓаме тука. Среќни сме што сме блиску до децата и што може да им донесеме радост. Сакам на сите да им го честитам Велигден“ – истакна Пандев за порталот Екипа

фото www.tanopress.it

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.