Фолк Фест Валандово нема да се одржи во мај, датумот ќе се знае по смирување на состојбата со коронавирусот

1936

Поради состојбата на епидемија, предизвикана од Covid-19 (коронавирус) како и мерките кои ги воведе Владата со цел справување со ширењето на коронавирусот, општина Валандово донесе одлука овогодинешното јубилејно издание на фестивалот “Фолк Фест Валандово” кое требаше да се одржи во месец мај да се одложи.

Официјалниот, нов датум на одржување на фестивалот, ќе биде потврден откако здравствената ситуација во државата ќе дозволи да се организира истиот, стои во известувањето од општина Валандово.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.