ФК Кожув повторно лидер во Втората лига Исток, го совлада Тиквеш во Кавадарци со евро-голот на Зумровски (видео)

1797

Гевгелиски Кожув отворено го најавува својот кандидатски статус за Прва лига. На гостувањето во Кавадарци забележа значајна победа од 1:0 со која повторно се најде на лидерската позиција во второлигашкото фудбалско натпреварување источно друштво. Ники Зумровски од слободен удар го донесе славјето за гевгеличани кои се покажаа тим кој нема респект за противниците.

Гевгеличани сега имаат вкупно 23 бода или 7 победи два нерешени исхода и само еден пораз и се на првата позиција искористувајки го киксот на Беласица која во Пехчево претрпе пораз од 2:0 со голвите на Алексовски. Со овој пораз Беласица останува на втората позиција со бод помалку од гевгеличани

Еве го евроголот на Ники Зумровски со која гевгеличани славеа

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.