ФК Беласица објави како ќе изгледа новиот стадион за кој во петок ќе има промоција на проектот (фото)

2473

ФК Беласица на својата официјална ФБ страна попладнево објави фотографии од идејното решение како би изгледал новиот стадион Благој Истатов. Неколку часа претходно пак преку ФБ ги повика преставниците на медиумите да присуствуваат на промоцијата на проектот за новиот стадион за кој како што напишаа е ,,проект со огромна магнитуда, проект со кого Струмица ќе добие европски стадион, според сите ФИФА и УЕФА стандарди.

Токму во петок ќе се дознаат деталите за проектот што планира струмичкиот фудбалски проволигаш да го прмовира кој би требало како што напишаа на ФБ ,, ќе биде крунисување на 100 годишната традиција на ФК Беласица и отпочнување на уште поуспешна етапа.

Овде може да прочитате ,,Како стадионот во Струмица се развиваше и доби лиценца од УЕФА а угости и претседател на ФИФА’’

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.