ФК Академија Пандев објави оглас за вработување соодветен кадар во фудбалската школа на Академијата

1748

Академијата на ФК Академија Пандев АД Струмица има потреба од вработување на соодветен кадар за потребите на младинската фудбалска школа. Отворени се позиции за двајца тренери , еден фитнес тренер и еден администратор во фудбалската школа на Академијата.

Кандидатите треба да имаат универзитетско образование, тренерска лиценца Уефа А или Уефа Б, тренерска лиценца за Фитнес тренер но и познавање на Англиски јазик – ниво -Б2. Паралелно кандидатите треба да имаат фудбалско искуство најмалку од три години но и специфично познавање на фудбалскиот тренинг и методологија (планирање, програмирање, менаџирање и водење на работни групи, евалуација и анализа.

Предност имаат локалните паликанти од Струмица и струмичкиот регион а кандидатите потребно е да достават CV и мотивационо писмо на fkakademijapandevad@gmail.com најдоцна до 15 август.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.