ФК Академија Пандев не ја прифаќа оставката на Стојчев – резултатската криза ќе се надмине велат од клубот

825

ФК Академија Пандев не ја прифаќа оставката на стратегот Ѓорѓе Стојчев. Ваква одлука донел УО на клубот откако кормиларот на пандевци ја превзеде одговорноста за лошите резултати во последните два меча односно поразот од Скопје дома и ремито во Велес против Борец

,,Управниот Одбор, сите вработени, како и сите кои на било каков начин се поврзани со клубот целосно ја даваат поддршката на тренерот Ѓорге Стојчев, а убедени сме дека резултатската криза ќе се надмине веќе во наредните натпревари. Решението за назначување на Стојчев за тренер на сенирскиот тим не е случајно и го сметаме за најважна алка во градењето на тимот во иднина,, соопштија од клубот

Стојчев на својата ФБ објава дека ја превзема одговорноста за лошите резултати против Скопје и Борец, доби стотици коментари на поддршка од лубителиете на фудбалот од Струмица сметајки дека е избрзана.

Стојчев на кормилото на ФК Академија Пандев дојде на стартот на пролетниот дел од првенството откако Васоски замина. Направи серија на добри резултати со кои првиот тим го закова на врвот од табелата. Следното коло играат дома со тимот на Пелистер

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.