ФК Академија Пандев: Васоски ја има нашата поддршка за сите одлуки кои смета да ги спроведе за да има победи

410

УО на Академија Пандев како што вчера објавивме на ја прифати оставката на Александар Васоски кој ја поднесе по поразот од Работнички. Според УО на струмичкиот прволигаш, Васоски е еден од најдобрите тренери во земјава и сметаат дека тоа ќе го докаже во наредниот период, при што му е дадена целосна поддршка во неговите одлуки за да го врати тимот на победничките патеки

,,На денешниот состанок на Управниот Одбор на клубот, беше разгледена понудената оставка од страна на Шефот на стручниот штаб на сениорскиот тим – Александар Васоски. Сакаме да ја информираме јавноста дека понудената оставка НЕ Е ПРИФАТЕНА. Управниот Одбор смета дека Александар Васоски е еден од најдобрите тренери во Македонија и дека тоа и ќе го докаже во наредниот период. Дадена му е целосна поддршка во сите одлуки кои смета да ги спроведе во иднина, за враќање на победничките патеки. Во минатото клубот се соочуваше и со подолги резултатски кризи, но на крај секогаш преку единство и сплотеност доаѓаше до остварување на зацртаните цели, затоа сметаме дека прифаќањето на оставката не е правото решение.,, објави ФК Академија Пандев

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.