Филипче: Попладнево нови 6 лица позитивни на коронавирус – во земјава вкупно 76 заболени

944

Попладнево се дијагностицирани 6 лица позитивни на коронавирус, и со ова вкупната бројка на регистрирани пациенти позитивни на коронавирус во земјата е 76, објави министерот за здравство Венко Филипче

Во текот на денов, потврдени се и 2 сопружници од Кавадарци позитивни на вирусот, а во процес на тестирање е уште 1 лице од Кавадарци кое нема поврзаност со другите два случаи.

Досега се регистрирани заболени од Скопје, Дебар, Гостивар, Охрид, Штип и Кавадарци. Само денеска дијагностицирани со коронавирус се 28 лица објави министерот Филипче

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.