Физички напади во Радовиш, Богданци и Струмица – полицијата работи на расветлување на случаите

6079

На 28.12.2022 во 21.05 часот во Полициската станица Радовиш, А.А.(36) од село Калаузлија, радовишко, пријавил дека околу 18.45 часот во Радовиш неговиот малолетен син бил физички нападнат од С.М. и Р.М., двајцата од село Коџалија, радовишко. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 28.12.2022 година во 21.25 часот во Полициската канцеларија Богданци, Љ.В.(42) од Богданци пријавила дека околу 21.00 часот во Богданци била физички нападната од В.В. од село Стојаково. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 28.12.2022 година во 21.35 часот во Полициската станица Струмица, Е.С.Н.(43) од Струмица пријавила дека околу 18.30 часот во парк во Струмица нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од едно лице. Полициската станица Струмица презема мерки за расчистување на случајот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.