Фатени двајца малолетници кои во Струмица провалиле во стан и краделе лични предмети и пари

913

Вчера во попладневни часови струмичката полиција ги откри двете малолетни лица кои проваливле во стан на улицата Ленинова во Струмица и украле лични предмети и пари, соопшти СВР Струмица. Станува збор за кривичн одело кражба кое малолетниците на возраст од 13 и 15 години го сториле вчера околу 15 часот и 30 минути а два часа подоцна се фатени од страна на полициските службеници за што ќе биде поднесени соодветни пријави

,,Вчера во 17.30 часот од страна на полициски службеници од Полициска станица Струмица се откриениа двајца малолетници, на 13 и 15 години, кој што во 15.30 часот во стан на ул.„Ленинова“ во Струмица, од М.Л.(73) одзеле лични предмети и пари. Од страна на СВР Струмица случајот е расчистен и по целосно документирање ќе биде поднесена соодветна пријава’’, се наведува во информацијата на СВР Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.