Фантастична игра на пандевци, славеа победа против Тиквеш и му го честита роденденот на Васоски (видео од головите)

926

Фуубалерите на Академија Пандев славеа победа против Тиквеш од Кавадарци со 3:2 и со победа му го честитаа роденденот на стратегот Александар Васоски. Фантастичен натпревар во кој струмичани и со играч помалку успеа да го смират расположениот кавадаречки состав кој постојано израмнуваше на стадионот Благој Истатов во Струмица

Мартин Мирчевски го отвори резултатот по што набрзина гостите постигнаа гол преку Каракамишев. Од 54 тата минута заради два жолти картони кај струмичани беше исклучен капитенот Илиев но тоа не ја разниша играта на пандевци. Сава Радич зголеми на 2:1 а Тиквеш преку Ндоба израмнија на 2:2. Конечниот резултат го псотави Мирчевски со својот 15 ти погодок стави печат на мечот со 3:2.

Со денешната победа Академија Пандев  со скор од 8 победи, 4 реми и 2 пораза и вкупно 28 бода останува на втората позиција на прволигашката табела.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.