Уште две нови засилувања во струмичка Беласица за камбек во елитата

703

Струмичка Беласица за пролетниот дел од првенството во Втората фудбалска лига исток донесе уште двајца фудбалери со кои го засилува конкуренцијата за првито состав со кои ,,синобелите’’ имаат намера да атакуваат на првите две позиции кои носат шанса за кам бек во елитата. Како што објавија на својата ФБ страна тие го официјализирале договорите со Дарио Јовановски кој доаѓа од Вардар и Грегори Давков кој доага од ФК Скопје. Двајцата фудаблери се родени 2003 тата а играат на десната и левата беквоска позиција

Беласица пред десетина дена го донесе Димитар Трајков кој игра во нападот а доаѓа како позајмица од Акадмеија Пандев и Леонид Јанкуловски роден 2001 кој игра на крилната позиција а доаѓа од редовите на ФК Скопје. Прв што ги засили струмичките синобели за пролетнито дел беше Хамза Рамани

Инаку минатиот викенд Беласица одигра контролка со Кожув во Гевгелија каде славеше победа со 2:0 а Димитер Трајков и Филип Михаилов беа стрелци за головите за струмичани. Следна контролка според програмата треба да биде утре со прилепска Победа

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.