Учениците од ООУ “Кирил и Методиј” од Ораовица најдобри на Велигденскиот турнир во мал фудбал во Радовиш

599

По повод големиот христијански празник Велигден, денес под покровителство на Градоначалникот Ацо Ристов се одржа Велигденски турнир во мал фудбал помеѓу општинските основни училишта.  Во прекрасна атмосфера на терените на фудбалската школа Азури, денес својот талент и фудбалски раскош го прикажаа учениците од шесто до девето одделение.

Најуспешни беа учениците од ООУ “Кирил и Методиј” од Ораовица освојувајќи го првото место. Второ место освоија ООУ “Никола Карев” а трето ООУ “Орце Николов” од Ињево.
Упатувајќи голема благодарност до учениците и професорите по чија заслуга беше успешен овој турнир, Градоначалникот уште еднаш на сите им го честита Велигден со желба за успеси на секое поле.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.