Утре пренасочување на сообраќајот на патот Бучим – Радовиш поради асфалтирање

765

Автомотосојузот на Македонија попладнево излезе со информација дека утре 24.08.2021 од 17 часот, сообраќајот на потегот од Бучим – Радовиш ќе се изведува по паралелниот пат со ограничена брзина, бидејки на експресниот пат А4 Штип – Радовиш ќе се изведуваат градежни активности.

,,Поради изведување градежни активности на експресен пат А4 Штип-Радовиш, утре, од 17 часот сообраќајот на потег Бучим – Радовиш, ќе се изведува по паралелен пат со ограничена бризна од 30-60 км/ч. Пренасочувањето се врши поради изведување на асфалтерски работи на истиот потег на главниот пат,, соопшти АМСМ по известување од СТРАБАГ АГ.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.