Утре неработен ден – ќе се празнува „Св.Кирил и Методиј“

230

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците, 24 мај 2022 година, вторник, Денoт на сесловенските просветители – „Св. Кирил и Методиј“ е неработен ден.

Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани во Република  Македонија им го честита празникот “Св.Кирил и Методиј”, Денот на сесловенските просветители.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.