Сабота и недела сончево и топло до 27 степени од понеделник дожд, најави УХМР

985
Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец, соопшти УХМР. Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 6, а максималната од 21 до 27 степени.
Во недела времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.

Во понеделник ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, пообилни кон крајот на денот. Значителна промена на времето се очекува во вторник, проследена со опаѓање на температурата, пообилни врнежи од дожд, а на повисоките планини врнежи од снег.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.