Украдени парите од црквата Св. Петка во Марвинци-валандовско, полицијата го расчистува случајот

1963

На 14.11.2022 во ОВР Валандово било пријавено дека ноќта помеѓу 13/14.11.2022 со употреба на сила и погоден алат било влезено во црквата „Св.Петка“ во с.Марвинци и биле одземени пари од кабината за продажба на свеќи. Извршен бил увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.