Убедлива победа на Беласица против Тетекс (видео од головите)

861

Струмичка Беласица ја забележа и четвртата победа во првенството откако на домашен терен го совладат Тетекс од Тетово со 4:0. Милушев, Симевски, Коцев и Митевски беа стрелци на головите за струмичките сино бели кои сега се на осмата позиција по 11 првенствени кола.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.